IUPUI Natatorium - Site License                4/21/2018 - 10:47 AM
Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/20
 
 Event 30  Men 100 LC Meter Butterfly Multi-Class S4
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Marsh, Gabe M S  14 SSA-SE            3:30.08    2:58.35 q      
               1:18.38    2:58.35 (1:39.97)
 
 Event 30  Men 100 LC Meter Butterfly Multi-Class S5
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Karimi, Mohamma  21 IPA                    NT    1:38.96 q      
                 45.58      1:38.96 (53.38)
 
 Event 30  Men 100 LC Meter Butterfly Multi-Class S8
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Griswold, Rober  21 FPU-22            1:03.17    1:06.46 q      
                 30.74      1:06.46 (35.72)
  2 Zona, Zach S8    19 CAN               1:09.87    1:16.48 q      
                 35.22      1:16.48 (41.26)
  3 Dokaev, Islam S  19 BEL               1:31.22    1:33.26 q      
                 42.44      1:33.26 (50.82)
 -- Sanchez Barajas  21 MEXIC                  NT   X1:25.21        
                 39.78      1:25.21 (45.43)
 -- Andrade Guillen  23 MEXIC             1:03.30         DQ        
                 31.06           DQ (35.32)
 
 Event 30  Men 100 LC Meter Butterfly Multi-Class S9
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Gelfand, David   19 TUFT-22           1:09.50    1:10.33 q      
                 32.76      1:10.33 (37.57)
  2 Watry, Thomas W  15 SCSC-MN           1:16.09    1:12.80 q      
                 34.11      1:12.80 (38.69)
  3 Tandazo, Erick   15 ECU               1:19.22    1:14.37 q      
                 34.49      1:14.37 (39.88)
  4 Mocsari, Bence   18 HUN               1:07.40    1:17.35 q      
                 34.44      1:17.35 (42.91)
  5 Lusiau, Kylian   17 BEL               1:31.22    1:28.63 q      
                 40.53      1:28.63 (48.10)
 -- Ogiwara, Kotaro  15 JAPAN                  NT         DQ        
                 30.69           DQ (35.76)
 
 Event 30  Men 100 LC Meter Butterfly Multi-Class S10
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Elliot, Alec S1  21 CAN                 57.95    1:01.97 q      
                 30.12      1:01.97 (31.85)
  2 Adcock, Nichola  24 NBAC-MD           1:05.23    1:06.26 q      
                 30.65      1:06.26 (35.61)
 -- Zavala Manuel,   16 MEXIC                  NT   X1:32.75        
                 41.96      1:32.75 (50.79)
 -- Aguillon Fuente  15 MEXIC                  NT         DQ        
                 39.39           DQ (44.48)
 
 Event 30  Men 100 LC Meter Butterfly Multi-Class S12
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Benicio, Joao V  17 MONTE             1:15.35    1:15.64 q      
                 34.78      1:15.64 (40.86)
 
 Event 30  Men 100 LC Meter Butterfly Multi-Class S14
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Ko, Junho S14    15 KOR               1:02.83    1:01.44 q      
                 28.92      1:01.44 (32.52)
  2 Sapp, Lawrence   16 NCAP              1:01.17    1:01.69 q      
                 28.58      1:01.69 (33.11)
  3 Michie, Gordie   24 CAN               1:01.79    1:02.62 q      
                 28.51      1:02.62 (34.11)
  4 Tsugawa, Takuya  25 JAPAN             1:04.73    1:05.07 q      
                 29.91      1:05.07 (35.16)
  5 Sakakura, Koki   20 JAPAN             1:04.78    1:05.17 q      
                 30.43      1:05.17 (34.74)
  6 Kako, Toshiya S  22 JAPAN             1:08.05    1:09.64 q      
                 32.52      1:09.64 (37.12)
  7 Pierce, Jonatha  24 LAPS-CA           1:09.67    1:10.51 q      
                 31.64      1:10.51 (38.87)
  8 Canney, Jesse S  21 CAN               1:10.58    1:10.67 q      
                 31.94      1:10.67 (38.73)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Basini, Jacob T  19 AWL-FL            1:16.51    1:12.83        
                 31.63      1:12.83 (41.20)
 10 Greve, Jesse A   28 AWL-FL            1:13.42    1:15.45        
                 34.40      1:15.45 (41.05)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Austin, Tyler J  16 BBA-MI            1:22.54    1:18.05        
                 35.15      1:18.05 (42.90)
 12 Schweigl, Nicho  19 CAN               1:30.08    1:29.58        
                 38.67      1:29.58 (50.91)
 -- Lim, Hyeoksu S1  16 KOR               1:11.40   X1:06.99        
                 30.85      1:06.99 (36.14)
 -- Douglas Jr., Op  20 AWL-FL            1:26.18         DQ        
                 37.71           DQ (57.68)