IUPUI Natatorium - Site License                4/21/2018 - 10:02 AM
Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/20
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S1
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
 -- Villela Vizcaya  31 MEXIC                  NT   X3:24.43        
               1:36.51    3:24.43 (1:47.92)
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S2
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Yang, Yang S2    21 CHINA                  NT    2:41.40 q      
               1:16.32    2:41.40 (1:25.08)
  2 Lovejoy, Curtis  60 CAD-GA            2:31.71    2:48.65 q      
               1:23.47    2:48.65 (1:25.18)
 -- Roman Lopez, Fe  28 MEXIC                  NT   X3:27.76        
               1:42.06    3:27.76 (1:45.70)
 -- Talai, Aliaksei  35 BLR                    NT         NS        
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S3
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Lopez Diaz, Die  23 MEXIC             2:04.54    1:57.37 q      
                 56.05    1:57.37 (1:01.32)
  2 Li, Tingshen S3  30 CHINA                  NT    4:00.79 q      
               1:54.17    4:00.79 (2:06.62)
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S4
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Zarate Rodrigue  18 MEXIC             1:57.03    1:57.09 q      
                 53.25    1:57.09 (1:03.84)
  2 Marsh, Gabe M S  14 SSA-SE            2:22.14    2:16.40 q      
               1:03.59    2:16.40 (1:12.81)
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S5
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Karimi, Mohamma  21 IPA               1:34.47    1:31.45 q      
                 42.51      1:31.45 (48.94)
  2 Castro Resendiz  20 MEXIC             1:44.24    1:45.79 q      
                 47.74      1:45.79 (58.05)
  3 Nakamura, Tomot  33 JAPAN                  NT    1:47.75 q      
                 49.69      1:47.75 (58.06)
  4 Dieleman, Jonat  21 CAN               2:10.75    2:08.12 q      
               1:00.02    2:08.12 (1:08.10)
 -- He, Shiwei S5    26 CHINA                  NT   X1:33.56        
                 43.15      1:33.56 (50.41)
 -- Huang, Kuan-Nin  24 TPE                    NT   X3:03.81        
               1:18.47    3:03.81 (1:45.34)
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S6
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Gutierrez Bermu  17 MEXIC             1:16.16    1:11.48 q      
                 33.93      1:11.48 (37.55)
  2 Gutierrez Bermu  16 MEXIC             1:16.64    1:12.53 q      
                 35.45      1:12.53 (37.08)
  3 Machak, Stephen  18 LOYO-MD           1:34.89    1:29.83 q      
                 43.53      1:29.83 (46.30)
  4 Castan Gomez, A  17 MEXIC             1:30.97    1:29.90 q      
                 43.32      1:29.90 (46.58)
  5 Aldama Trevino,  22 MEXIC             1:30.41    1:34.62 q      
                 44.76      1:34.62 (49.86)
  6 Jin, Zhipeng S6  25 CHINA             1:26.05    2:19.16 q      
               1:05.50    2:19.16 (1:13.66)
 -- Smith, Liam F S  15 ROCK              1:30.66   X1:20.29        
                 37.82      1:20.29 (42.47)
 -- Ray, Morgan E S  15 BSS-FL            1:22.09   X1:22.22        
                 38.55      1:22.22 (43.67)
 -- Menendez Diaz,   17 MEXIC                  NT   X2:12.68        
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S7
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Austin, Evan R   25 THT-IN            1:07.94    1:07.35 q      
                 31.49      1:07.35 (35.86)
  2 Chen, Liang-Da   15 TPE                    NT    1:17.70 q      
                 37.29      1:17.70 (40.41)
  3 Esquivel Ramire  21 MEXIC             1:16.02    1:17.95 q      
                 37.29      1:17.95 (40.66)
  4 Mukundan, Niran  23 IND               1:14.75    1:25.14 q      
                 41.61      1:25.14 (43.53)
 -- Haibiao, Yan S7  27 CHINA                  NT   X1:30.62        
                 44.68      1:30.62 (45.94)
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S8
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Peppersack, Jos  19 UMW-22            1:04.93    1:04.93 q      
                 31.22      1:04.93 (33.71)
  2 Zona, Zach S8    19 CAN               1:03.98    1:06.21 q      
                 31.58      1:06.21 (34.63)
  3 Andrade Guillen  23 MEXIC             1:00.97    1:09.64 q      
                 32.11      1:09.64 (37.53)
  4 Dokaev, Islam S  19 BEL               1:12.10    1:11.77 q      
                 33.67      1:11.77 (38.10)
  5 Sewell II, Rode  25 USAR-CO           1:13.50    1:14.80 q      
                 36.34      1:14.80 (38.46)
  6 Boufekane, Hich  19 CAN               1:09.92    1:16.44 q      
                 35.04      1:16.44 (41.40)
  7 Zarate Mayen, A  18 MEXIC             1:26.50    1:18.65 q      
                 38.29      1:18.65 (40.36)
  8 McCasland, Cody  16 LAC-NT            1:23.67    1:23.51 q      
                 40.41      1:23.51 (43.10)
 -----------------------------------------------------------------
 -- Bharat, Kumar S  19 IND                    NT         NS        
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S9
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Yamada, Takuro   27 JAPAN               57.67    1:00.85 q      
                 28.53      1:00.85 (32.32)
  2 Mocsari, Bence   18 HUN               1:00.43    1:01.29 q      
                 29.36      1:01.29 (31.93)
  3 Tandazo, Erick   15 ECU               1:06.97    1:04.75 q      
                 31.05      1:04.75 (33.70)
  4 Watry, Thomas W  15 SCSC-MN           1:07.97    1:07.97 q      
                 32.68      1:07.97 (35.29)
  5 Lusiau, Kylian   17 BEL               1:12.52    1:11.33 q      
                 35.26      1:11.33 (36.07)
  6 Luo, Qingquan S  19 CHINA                  NT    1:11.71 q      
                 34.27      1:11.71 (37.44)
  7 Gelfand, David   19 TUFT-22           1:02.73    1:23.31 q      
                 38.40      1:23.31 (44.91)
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S10
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Adcock, Nichola  24 NBAC-MD           1:04.15    1:03.06 q      
                 30.11      1:03.06 (32.95)
  2 Aguillon Fuente  15 MEXIC             1:06.90    1:05.56 q      
                 31.57      1:05.56 (33.99)
 -- Perez Jimenez,   15 MEXIC             1:08.73   X1:04.27        
                 31.44      1:04.27 (32.83)
 -- Xiang, Huaxing   24 CHINA                  NT   X1:14.37        
                 34.71      1:14.37 (39.66)
 -- Zavala Manuel,   16 MEXIC                  NT   X1:14.77        
                 34.92      1:14.77 (39.85)
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S11
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Drake, Tharon A  25 USAR-CO           1:03.39    1:06.16 q      
                 31.40      1:06.16 (34.76)
 -- Minor, Ross A S  19 USAR-CO           1:10.79   X1:05.95        
                 31.03      1:05.95 (34.92)
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S12
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Benicio, Joao V  17 MONTE             1:08.80    1:09.04 q      
                 32.52      1:09.04 (36.52)
 -- Dupree, Tucker   28 NTSC-IL             55.91         NS        
 
 Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle Multi-Class S14
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Sapp, Lawrence   16 NCAP                57.58      56.99 q      
                 26.86        56.99 (30.13)
  2 Deguchi, Eigo S  21 JAPAN               55.51      57.19 q      
                 26.75        57.19 (30.44)
  3 Pierce, Jonatha  24 LAPS-CA             59.97    1:00.15 q      
                 28.66      1:00.15 (31.49)
  4 Canney, Jesse S  21 CAN               1:03.18    1:03.43 q      
                 30.68      1:03.43 (32.75)
  5 Greve, Jesse A   28 AWL-FL            1:04.40    1:04.31 q      
                 30.81      1:04.31 (33.50)
  6 Moss, Garner G   25 USAR-CO           1:04.44    1:06.04 q      
                 30.94      1:06.04 (35.10)
  7 Douglas Jr., Op  20 AWL-FL            1:14.10    1:11.56 q      
  8 Bangalore, Mahe  19 IND                    NT    1:26.60 q      
                 40.11      1:26.60 (46.49)