IUPUI Natatorium - Site License                4/20/2018 - 11:46 AM
Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/20
 
 Event 22  Men 200 LC Meter IM Multi-Class SM5
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
 -- Dieleman, Jonat  21 CAN               3:17.41         NS        
 
 Event 22  Men 200 LC Meter IM Multi-Class SM6
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Ivan, Bence SM6  18 HUN               3:03.07    3:04.54 q      
                 40.29      1:31.23 (50.94)
        2:21.36 (50.13)     3:04.54 (43.18)
  2 Gutierrez Bermu  16 MEXIC             3:17.91    3:13.51 q      
                 44.02      1:37.65 (53.63)
        2:30.33 (52.68)     3:13.51 (43.18)
 -- Smith, Liam F S  15 ROCK              3:54.96   X3:13.56        
                 46.42      1:38.45 (52.03)
        2:31.90 (53.45)     3:13.56 (41.66)
 -- Ray, Morgan E S  15 BSS-FL            3:16.60   X3:15.68        
                 45.01      1:40.18 (55.17)
        2:31.27 (51.09)     3:15.68 (44.41)
 
 Event 22  Men 200 LC Meter IM Multi-Class SM7
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Austin, Evan R   25 THT-IN            2:42.72    2:59.61 q      
                 33.25      1:23.81 (50.56)
        2:17.20 (53.39)     2:59.61 (42.41)
 -- Cripe, Caleb R   18 NASA-IN           3:23.98         DQ        
                 42.40      1:28.50 (46.10)
        2:26.98 (58.48)          DQ (44.98)
 
 Event 22  Men 200 LC Meter IM Multi-Class SM8
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Sewell II, Rode  25 USAR-CO           2:50.00    2:53.75 q      
                 36.53      1:23.31 (46.78)
        2:13.85 (50.54)     2:53.75 (39.90)
  2 Zarate Mayen, A  18 MEXIC             3:23.93    3:14.58 q      
                 42.56      1:30.87 (48.31)
        2:30.84 (59.97)     3:14.58 (43.74)
  3 Dokaev, Islam S  19 BEL               3:26.24    3:15.99 q      
                 37.16      1:26.07 (48.91)
      2:34.00 (1:07.93)     3:15.99 (41.99)
 
 Event 22  Men 200 LC Meter IM Multi-Class SM9
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Gelfand, David   19 TUFT-22           2:28.79    2:28.99 q      
                 32.41      1:09.35 (36.94)
        1:54.65 (45.30)     2:28.99 (34.34)
  2 Mocsari, Bence   18 HUN               2:30.15    2:33.94 q      
                 34.55      1:14.36 (39.81)
        2:00.56 (46.20)     2:33.94 (33.38)
  3 Watry, Thomas W  15 SCSC-MN           2:48.81    2:46.26 q      
                 33.87      1:17.52 (43.65)
        2:09.08 (51.56)     2:46.26 (37.18)
  4 Lusiau, Kylian   17 BEL               3:14.76    3:09.37 q      
                 38.71      1:27.08 (48.37)
      2:30.21 (1:03.13)     3:09.37 (39.16)
 
 Event 22  Men 200 LC Meter IM Multi-Class SM10
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Elliot, Alec SM  21 CAN               2:20.03    2:21.70 q      
                 29.99      1:03.79 (33.80)
        1:46.82 (43.03)     2:21.70 (34.88)
  2 Aguillon Fuente  15 MEXIC             3:04.93    2:57.86 q      
                 38.94      1:22.27 (43.33)
      2:22.91 (1:00.64)     2:57.86 (34.95)
 -- Qu, Shicheng SM  27 CHINA                  NT   X2:46.66        
                 35.29      1:21.57 (46.28)
        2:03.94 (42.37)     2:46.66 (42.72)
 -- Perez Jimenez,   15 MEXIC                  NT        XDQ        
                 37.94      1:18.25 (40.31)
      2:22.52 (1:04.27)          DQ (36.40)
 
 Event 22  Men 200 LC Meter IM Multi-Class SM11
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Drake, Tharon A  25 USAR-CO           2:35.05    2:37.29 q      
                 33.32      1:17.46 (44.14)
        2:00.06 (42.60)     2:37.29 (37.23)
 
 Event 22  Men 200 LC Meter IM Multi-Class SM12
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Benicio, Joao V  17 MONTE             2:41.94    2:49.90 q      
                 34.85      1:25.52 (50.67)
        2:13.65 (48.13)     2:49.90 (36.25)
 
 Event 22  Men 200 LC Meter IM Multi-Class SM14
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Tsugawa, Takuya  25 JAPAN             2:18.03    2:21.46 q      
                 29.53      1:05.50 (35.97)
        1:48.25 (42.75)     2:21.46 (33.21)
  2 Michie, Gordie   24 CAN               2:17.80    2:22.64 q      
                 30.09      1:06.93 (36.84)
        1:48.78 (41.85)     2:22.64 (33.86)
  3 Sakakura, Koki   20 JAPAN             2:21.05    2:25.81 q      
                 30.54      1:11.25 (40.71)
        1:55.27 (44.02)     2:25.81 (30.54)
  4 Sapp, Lawrence   16 NCAP              2:24.80    2:28.93 q      
                 30.49      1:07.97 (37.48)
        1:54.29 (46.32)     2:28.93 (34.64)
  5 Kako, Toshiya S  22 JAPAN             2:28.27    2:32.58 q      
                 32.97      1:17.30 (44.33)
        1:58.95 (41.65)     2:32.58 (33.63)
  6 Pierce, Jonatha  24 LAPS-CA           2:36.86    2:36.30 q      
                 32.34      1:14.72 (42.38)
        2:01.84 (47.12)     2:36.30 (34.46)
  7 Canney, Jesse S  21 CAN               2:36.68    2:37.04 q      
                 33.07      1:13.97 (40.90)
        2:01.91 (47.94)     2:37.04 (35.13)
  8 Ko, Junho SM14   15 KOR                    NT    2:37.45 q      
                 29.73      1:11.73 (42.00)
        2:04.97 (53.24)     2:37.45 (32.48)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Basini, Jacob T  19 AWL-FL            2:45.30    2:42.35        
                 30.91      1:17.61 (46.70)
        2:05.08 (47.47)     2:42.35 (37.27)
 10 Austin, Tyler J  16 BBA-MI            2:45.31    2:44.42        
                 35.74      1:19.43 (43.69)
        2:06.21 (46.78)     2:44.42 (38.21)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Greve, Jesse A   28 AWL-FL            2:45.79    2:50.53        
                 34.85      1:18.26 (43.41)
        2:14.10 (55.84)     2:50.53 (36.43)
 12 Douglas Jr., Op  20 AWL-FL            3:14.13    3:15.60        
                 36.94      1:24.97 (48.03)
      2:33.85 (1:08.88)     3:15.60 (41.75)
 -- Lim, Hyeoksu SM  16 KOR                    NT   X2:30.63        
                 31.04      1:07.08 (36.04)
        1:56.94 (49.86)     2:30.63 (33.69)