IUPUI Natatorium - Site License                4/20/2018 - 11:46 AM
Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/20
 
 Event 21  Women 200 LC Meter IM Multi-Class SM5
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Beranbaum, Hale  21 USAR-CO           4:11.05    4:45.72 q      
               1:01.50    2:12.42 (1:10.92)
      3:34.16 (1:21.74)   4:45.72 (1:11.56)
 
 Event 21  Women 200 LC Meter IM Multi-Class SM6
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Simmonds, Elean  23 BOLDS             2:59.81    3:16.40 q      
                 46.90      1:38.59 (51.69)
        2:35.41 (56.82)     3:16.40 (40.99)
  2 Turner, Nicole   15 IRL               3:14.41    3:17.20 q      
                 41.50      1:32.83 (51.33)
      2:33.14 (1:00.31)     3:17.20 (44.06)
  3 Trejo Delgadill  23 MEXIC             3:21.07    3:31.66 q      
                 50.35      1:40.81 (50.46)
      2:46.61 (1:05.80)     3:31.66 (45.05)
  4 Lopez Gomez, Va  18 MEXIC                  NT    3:57.41 q      
                 52.57      1:50.50 (57.93)
      3:13.10 (1:22.60)     3:57.41 (44.31)
  5 Hedger, Elizabe  13 CPSC-IN           4:17.58    4:13.11 q      
                 56.76    2:08.63 (1:11.87)
      3:18.51 (1:09.88)     4:13.11 (54.60)
  6 Illes, Fanni SM  25 HUN               3:56.70    4:14.68 q      
               1:08.65    2:15.37 (1:06.72)
      3:21.63 (1:06.26)     4:14.68 (53.05)
 
 Event 21  Women 200 LC Meter IM Multi-Class SM7
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Lettenberger, A  17 BRRY-IL           3:09.79    3:11.37 q      
                 46.76      1:34.13 (47.37)
        2:30.77 (56.64)     3:11.37 (40.60)
  2 Routliffe, Tess  19 CAN               3:02.05    3:19.83 q      
                 44.20      1:37.72 (53.52)
        2:34.62 (56.90)     3:19.83 (45.21)
  3 Zhang, Ying SM7  27 CHINA             3:09.28    3:52.50 q      
                 49.51      1:41.21 (51.70)
      3:00.60 (1:19.39)     3:52.50 (51.90)
  4 Arne, Abigail M  15 NOVA-CA           4:14.17    4:11.76 q      
               1:02.05    2:14.85 (1:12.80)
      3:23.01 (1:08.16)     4:11.76 (48.75)
  5 Sheward, Amanda  15 UMLY-MA           4:34.50    4:23.59 q      
               1:05.73      2:04.63 (58.90)
      3:29.04 (1:24.41)     4:23.59 (54.55)
 -- Wymer, Nikki R   11 BLAC-MN           3:44.81   X3:49.48        
                 50.74      1:47.08 (56.34)
      2:58.97 (1:11.89)     3:49.48 (50.51)
 -- Duchesne, Sabri  17 CAN               3:13.91         DQ        
                 49.53      1:45.67 (56.14)
      2:54.83 (1:09.16)          DQ (44.08)
 
 Event 21  Women 200 LC Meter IM Multi-Class SM8
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Long, Jessica T  26 NBAC-MD           2:42.75    2:46.26 q      
                 34.24      1:18.41 (44.17)
        2:10.47 (52.06)     2:46.26 (35.79)
  2 Gaffney, Julia   17 HAK-AR            3:05.41    3:09.17 q      
                 39.41      1:28.81 (49.40)
        2:26.68 (57.87)     3:09.17 (42.49)
  3 Shepherd, Haven  15 BZRK-AR           3:17.74    3:15.06 q      
                 46.71      1:34.11 (47.40)
        2:31.67 (57.56)     3:15.06 (43.39)
  4 Gonzalez Chanes  16 MEXIC                  NT    3:58.11 q      
                 59.49      1:56.90 (57.41)
      3:12.84 (1:15.94)     3:58.11 (45.27)
  5 Schasfoort, Nel  15 UNAT-22           4:01.89    4:09.80 q      
                 44.21    1:45.02 (1:00.81)
      3:03.86 (1:18.84)   4:09.80 (1:05.94)
 -- Chen, Yawen SM8  21 CHINA                  NT   X3:21.36        
                 47.30      1:40.24 (52.94)
        2:33.55 (53.31)     3:21.36 (47.81)
 
 Event 21  Women 200 LC Meter IM Multi-Class SM9
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Keane, Ellen SM  23 IRL               2:40.82    2:44.02 q      
                 34.82      1:18.47 (43.65)
        2:05.83 (47.36)     2:44.02 (38.19)
  2 Schmit, Summer   14 SCSC-MN           2:57.05    2:50.85 q      
                 37.36      1:22.55 (45.19)
        2:12.07 (49.52)     2:50.85 (38.78)
  3 Tubbs, Samantha  19 USAR-CO           2:50.06    2:52.40 q      
                 39.63      1:26.28 (46.65)
        2:12.34 (46.06)     2:52.40 (40.06)
  4 Konkoly, Zsofia  16 HUN               2:40.93    2:55.83 q      
                 34.38      1:17.97 (43.59)
        2:15.65 (57.68)     2:55.83 (40.18)
  5 Smith, Elizabet  21 WHAC-ST           2:40.95    2:57.06 q      
                 33.98      1:18.20 (44.22)
        2:14.80 (56.60)     2:57.06 (42.26)
  6 Morley, Elise L  17 BSCS-NE           3:01.70    3:01.07 q      
                 38.38      1:29.53 (51.15)
        2:22.95 (53.42)     3:01.07 (38.12)
  7 Gonzalez Guemez  14 MEXIC             3:18.18    3:14.58 q      
                 43.24      1:31.05 (47.81)
      2:32.62 (1:01.57)     3:14.58 (41.96)
  8 Palyo, Amanda S  16 LIFE-CO           3:07.57    3:17.86 q      
                 45.10      1:31.38 (46.28)
      2:34.52 (1:03.14)     3:17.86 (43.34)
 -----------------------------------------------------------------
 -- Prochaska, Cali  15 TRAC-IN           3:21.07   X3:03.68        
                 35.86      1:23.70 (47.84)
      2:27.06 (1:03.36)     3:03.68 (36.62)
 -- White, MeiMei Z  14 HA-22             2:55.83         DQ        
                 38.60      1:24.35 (45.75)
        2:14.38 (50.03)          DQ (38.42)
 
 Event 21  Women 200 LC Meter IM Multi-Class SM10
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Pap, Bianka SM1  18 HUN               2:31.46    2:36.78 q      
                 33.70      1:13.23 (39.53)
        2:00.58 (47.35)     2:36.78 (36.20)
  2 Jenkins, Mikael  15 GEVV-IN           2:45.53    2:41.84 q      
                 34.12      1:15.07 (40.95)
        2:04.90 (49.83)     2:41.84 (36.94)
  3 Lockwood, Grace  14 UNAT-22           3:11.57    3:12.32 q      
                 43.62      1:30.27 (46.65)
      2:31.96 (1:01.69)     3:12.32 (40.36)
 -- Knott, Keegan S  12 PX3-IL            3:25.86   X3:15.72        
                 45.49      1:31.08 (45.59)
      2:36.34 (1:05.26)     3:15.72 (39.38)
 -- Espinosa Mata,   13 MEXIC                  NT   X3:21.57        
                 43.82      1:32.50 (48.68)
      2:39.81 (1:07.31)     3:21.57 (41.76)
 
 Event 21  Women 200 LC Meter IM Multi-Class SM11
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Hermes, McClain  17 DYNA-GA                NT    3:21.32 q      
                 52.31      1:41.33 (49.02)
        2:37.85 (56.52)     3:21.32 (43.47)
 
 Event 21  Women 200 LC Meter IM Multi-Class SM13
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Young, Colleen   19 AT-UN             2:30.85    2:38.49 q      
                 35.09      1:16.14 (41.05)
        2:01.23 (45.09)     2:38.49 (37.26)
 
 Event 21  Women 200 LC Meter IM Multi-Class SM14
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Marina, Angela   18 CAN               2:42.44    2:40.69 q      
                 34.10      1:17.31 (43.21)
        2:05.87 (48.56)     2:40.69 (34.82)
  2 Cichocki, Lesli  29 WEST-IL           2:47.41    2:48.27 q      
                 34.79      1:17.52 (42.73)
        2:10.49 (52.97)     2:48.27 (37.78)
  3 Henault, Miori   23 CAN               3:08.12    3:11.43 q      
                 41.85      1:30.09 (48.24)
      2:35.53 (1:05.44)     3:11.43 (35.90)
  4 Scott, Harper C  17 STNG-GA           3:13.21    3:15.74 q      
                 40.62      1:28.16 (47.54)
      2:33.81 (1:05.65)     3:15.74 (41.93)
  5 Hegyi, Riley M   17 CPSC-IN           3:29.68    3:30.67 q      
                 42.67      1:32.46 (49.79)
      2:42.60 (1:10.14)     3:30.67 (48.07)