IUPUI Natatorium - Site License                4/20/2018 - 10:58 AM
Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/20
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S2
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Yang, Yang S2    21 CHINA                  NT    1:09.92 q      
  2 Talai, Aliaksei  35 BLR               1:34.62    1:32.50 q      
 -- Roman Lopez, Fe  28 MEXIC                  NT   X1:40.69        
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S3
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Lopez Diaz, Die  23 MEXIC               39.70    1:06.59 q      
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S4
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Zarate Rodrigue  18 MEXIC                  NT      53.96 q      
  2 Marsh, Gabe M S  14 SSA-SE            1:02.71    1:00.42 q      
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S5
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Karimi, Mohamma  21 IPA                 38.38      40.49 q      
  2 Nakamura, Tomot  33 JAPAN                  NT      46.20 q      
  3 Castro Resendiz  20 MEXIC               46.57      47.14 q      
 -- Huang, Kuan-Nin  24 TPE                    NT   X1:17.25        
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S6
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Gutierrez Bermu  17 MEXIC               32.62      32.33 q      
  2 Gutierrez Bermu  16 MEXIC               34.40      33.81 q      
  3 Yang, Hong S6    18 CHINA                  NT      34.02 q      
  4 Castan Gomez, A  17 MEXIC               43.72      42.12 q      
  5 Aldama Trevino,  22 MEXIC               43.24      42.38 q      
  6 Machak, Stephen  18 LOYO-MD             43.66      42.83 q      
 -- Smith, Liam F S  15 ROCK                40.01     X36.72        
 -- Ray, Morgan E S  15 BSS-FL              37.28     X37.18        
 -- Menendez Diaz,   17 MEXIC                  NT   X1:04.13        
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S7
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Austin, Evan R   25 THT-IN              30.07      32.41 q      
  2 Esquivel Ramire  21 MEXIC               35.24      34.53 q      
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S8
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Andrade Guillen  23 MEXIC               27.66      27.87 q      
  2 Peppersack, Jos  19 UMW-22              29.91      30.38 q      
  3 Dokaev, Islam S  19 BEL                 33.58      32.32 q      
  4 Zarate Mayen, A  18 MEXIC                  NT      37.70 q      
  5 McCasland, Cody  16 LAC-NT              40.98      39.71 q      
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S9
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Yamada, Takuro   27 JAPAN               26.00      27.12 q      
  2 Mocsari, Bence   18 HUN                 27.54      27.56 q      
  3 Ogiwara, Kotaro  15 JAPAN                  NT      29.67 q      
  4 Tandazo, Erick   15 ECU                 30.35      29.80 q      
  5 Watry, Thomas W  15 SCSC-MN             32.15      32.32 q      
  6 Lusiau, Kylian   17 BEL                 34.12      33.26 q      
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S10
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Elliot, Alec S1  21 CAN                 24.84      26.22 q      
  2 Aguillon Fuente  15 MEXIC               31.72      30.58 q      
 -- Qu, Shicheng S1  27 CHINA                  NT     X27.34        
 -- Perez Jimenez,   15 MEXIC               30.91     X29.73        
 -- Xiang, Huaxing   24 CHINA                  NT     X30.30        
 -- Zavala Manuel,   16 MEXIC                  NT     X32.22        
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S11
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
 -- Minor, Ross A S  19 USAR-CO             30.16     X28.60        
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S12
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Dupree, Tucker   28 NTSC-IL             24.80      26.27 q      
  2 Benicio, Joao V  17 MONTE               30.64      30.45 q      
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle Multi-Class S14
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Sapp, Lawrence   16 NCAP                26.03      26.50 q      
  2 Greve, Jesse A   28 AWL-FL              29.21      29.77 q      
  3 Canney, Jesse S  21 CAN                 29.51      30.33 q      
  4 Bangalore, Mahe  19 IND                    NT      38.24 q