IUPUI Natatorium - Site License                4/20/2018 - 10:07 AM
Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/20
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S1
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
 -- Villela Vizcaya  31 MEXIC                  NT   X3:30.24        
               1:39.38    3:30.24 (1:50.86)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S2
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Talai, Aliaksei  35 BLR                    NT    3:43.23 q      
               1:46.94    3:43.23 (1:56.29)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S6
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Yang, Hong S6    18 CHINA                  NT    1:22.93 q      
                 40.51      1:22.93 (42.42)
  2 Machak, Stephen  18 LOYO-MD           1:45.29    1:40.12 q      
                 48.79      1:40.12 (51.33)
  3 Gutierrez Bermu  16 MEXIC             1:44.58    1:43.84 q      
                 50.95      1:43.84 (52.89)
  4 Gutierrez Bermu  17 MEXIC             1:35.86    1:44.04 q      
                 51.83      1:44.04 (52.21)
 -- Ray, Morgan E S  15 BSS-FL            1:45.33   X1:39.95        
                 49.04      1:39.95 (50.91)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S7
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Cripe, Caleb R   18 NASA-IN           1:22.95    1:21.43 q      
                 39.40      1:21.43 (42.03)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S8
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Griswold, Rober  21 FPU-22            1:03.92    1:06.03 q      
                 31.76      1:06.03 (34.27)
  2 Peppersack, Jos  19 UMW-22            1:11.90    1:13.98 q      
  3 Zona, Zach S8    19 CAN               1:18.04    1:19.58 q      
                 39.43      1:19.58 (40.15)
  4 Zarate Mayen, A  18 MEXIC             1:29.67    1:26.22 q      
                 42.98      1:26.22 (43.24)
  5 McCasland, Cody  16 LAC-NT            1:29.07    1:27.12 q      
                 43.01      1:27.12 (44.11)
  6 Boufekane, Hich  19 CAN               1:18.74    1:27.59 q      
                 42.61      1:27.59 (44.98)
  7 Dokaev, Islam S  19 BEL               1:37.46    1:30.04 q      
                 43.00      1:30.04 (47.04)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S9
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Luo, Qingquan S  19 CHINA                  NT    1:15.60 q      
                 36.18      1:15.60 (39.42)
  2 Tandazo, Erick   15 ECU               1:22.49    1:20.93 q      
                 39.43      1:20.93 (41.50)
  3 Lusiau, Kylian   17 BEL               1:27.54    1:27.05 q      
                 42.82      1:27.05 (44.23)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S10
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Adcock, Nichola  24 NBAC-MD           1:13.71    1:12.48 q      
                 35.19      1:12.48 (37.29)
  2 Aguillon Fuente  15 MEXIC             1:22.23    1:19.76 q      
                 39.75      1:19.76 (40.01)
 -- Perez Jimenez,   15 MEXIC             1:22.23   X1:16.00        
                 36.99      1:16.00 (39.01)
 -- Qu, Shicheng S1  27 CHINA                  NT   X1:22.86        
                 40.72      1:22.86 (42.14)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S12
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
 -- Dupree, Tucker   28 NTSC-IL           1:04.18         DQ        
                 34.98           DQ (38.96)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S14
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Tsugawa, Takuya  25 JAPAN             1:03.10    1:05.61 q      
                 31.36      1:05.61 (34.25)
  2 Michie, Gordie   24 CAN               1:04.46    1:06.93 q      
                 31.34      1:06.93 (35.59)
  3 Deguchi, Eigo S  21 JAPAN             1:04.56    1:08.53 q      
                 32.62      1:08.53 (35.91)
  4 Moss, Garner G   25 USAR-CO           1:09.90    1:11.51 q      
                 34.25      1:11.51 (37.26)
  5 Canney, Jesse S  21 CAN               1:12.45    1:13.18 q      
                 34.99      1:13.18 (38.19)
  6 Ko, Junho S14    15 KOR               1:11.51    1:14.55 q      
                 35.50      1:14.55 (39.05)
  7 Pierce, Jonatha  24 LAPS-CA           1:15.90    1:15.13 q      
                 36.84      1:15.13 (38.29)
  8 Greve, Jesse A   28 AWL-FL            1:16.50    1:16.42 q      
                 37.06      1:16.42 (39.36)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Austin, Tyler J  16 BBA-MI            1:22.63    1:23.51        
                 39.96      1:23.51 (43.55)
 10 Douglas Jr., Op  20 AWL-FL            1:25.87    1:32.60        
 -----------------------------------------------------------------
 -- Lim, Hyeoksu S1  16 KOR               1:08.96   X1:06.94        
                 32.61      1:06.94 (34.33)