IUPUI Natatorium - Site License                 4/20/2018 - 9:19 AM
Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/20
 
 Event 14  Men 50 LC Meter Backstroke Multi-Class S1
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
 -- Villela Vizcaya  31 MEXIC                  NT   X1:43.07        
 
 Event 14  Men 50 LC Meter Backstroke Multi-Class S2
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Yang, Yang S2    21 CHINA               57.27    1:09.96 q      
  2 Lovejoy, Curtis  60 CAD-GA            1:12.96    1:19.71 q      
  3 Talai, Aliaksei  35 BLR               1:45.81    1:50.94 q      
 -- Roman Lopez, Fe  28 MEXIC                  NT   X1:41.89        
 
 Event 14  Men 50 LC Meter Backstroke Multi-Class S3
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Lopez Diaz, Die  23 MEXIC               46.38      55.65 q      
 
 Event 14  Men 50 LC Meter Backstroke Multi-Class S4
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Zarate Rodrigue  18 MEXIC             1:03.46    1:05.04 q      
  2 Marsh, Gabe M S  14 SSA-SE            1:15.69    1:13.13 q      
 
 Event 14  Men 50 LC Meter Backstroke Multi-Class S5
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Karimi, Mohamma  21 IPA                 44.80      42.90 q      
  2 Castro Resendiz  20 MEXIC               45.36      46.75 q      
 -- Huang, Kuan-Nin  24 TPE                    NT   X1:17.25        
 -- Dieleman, Jonat  21 CAN               1:04.04         NS        
 
 Event 14  Men 50 LC Meter Backstroke Multi-Class S6
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Aldama Trevino,  22 MEXIC                  NT    1:02.08 q      
 
 Event 14  Men 50 LC Meter Backstroke Multi-Class S7
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Chen, Liang-Da   15 TPE                    NT      40.31 q      
 
 Event 14  Men 50 LC Meter Backstroke Multi-Class S9
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Yamada, Takuro   27 JAPAN                  NT      34.54 q      
 
 Event 14  Men 50 LC Meter Backstroke Multi-Class S14
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Douglas Jr., Op  20 AWL-FL              52.33      41.52 q