IUPUI Natatorium - Site License                 4/19/2018 - 1:09 PM
Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/20
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB4
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Li, Junsheng SB  18 CHINA             1:32.38    1:38.26 q      
                 46.56      1:38.26 (51.70)
  2 Dieleman, Jonat  21 CAN               2:03.95    2:11.21 q      
                 58.28    2:11.21 (1:12.93)
  3 Huang, Chaowen   24 CHINA                  NT    3:30.70 q      
               1:48.12    3:30.70 (1:42.58)
 -- He, Shiwei SB4   26 CHINA                  NT   X1:58.08        
                 56.06    1:58.08 (1:02.02)
 -- Huang, Kuan-Nin  24 TPE                    NT         DQ        
               1:23.16         DQ (1:54.06)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB5
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Castan Gomez, A  17 MEXIC             1:46.93    1:56.09 q      
                 54.25    1:56.09 (1:01.84)
  2 Machak, Stephen  18 LOYO-MD           2:19.29    2:33.46 q      
               1:07.98    2:33.46 (1:25.48)
  3 Jin, Zhipeng SB  25 CHINA                  NT    2:54.05 q      
               1:23.08    2:54.05 (1:30.97)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB6
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Gutierrez Bermu  16 MEXIC             1:28.52    1:27.99 q      
                 41.62      1:27.99 (46.37)
  2 Austin, Evan R   25 THT-IN            1:26.62    1:28.69 q      
                 40.56      1:28.69 (48.13)
  3 Nakamura, Tomot  33 JAPAN             1:21.97    1:30.25 q      
                 41.46      1:30.25 (48.79)
  4 Ivan, Bence SB6  18 HUN               1:29.60    1:31.15 q      
                 43.21      1:31.15 (47.94)
  5 Gutierrez Bermu  17 MEXIC             1:29.53    1:32.16 q      
                 43.07      1:32.16 (49.09)
  6 Ray, Morgan E S  15 BSS-FL            1:37.98    1:33.74 q      
                 44.44      1:33.74 (49.30)
  7 Sewell II, Rode  25 USAR-CO           1:31.62    1:36.10 q      
                 43.74      1:36.10 (52.36)
  8 Haibiao, Yan SB  27 CHINA                  NT    1:39.98 q      
                 47.98      1:39.98 (52.00)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Smith, Liam F S  15 ROCK              1:55.16    1:40.41        
                 48.71      1:40.41 (51.70)
 10 McCasland, Cody  16 LAC-NT            1:48.36    1:49.46        
                 52.16      1:49.46 (57.30)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Chen, Liang-Da   15 TPE                    NT    1:52.55        
                 52.83      1:52.55 (59.72)
 12 Mukundan, Niran  23 IND               1:57.59    2:03.39        
                 56.47    2:03.39 (1:06.92)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB7
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Griswold, Rober  21 FPU-22            1:04.57    1:27.20 q      
                 40.89      1:27.20 (46.31)
  2 Yang, Hong SB7   18 CHINA             1:20.21    1:28.63 q      
                 41.49      1:28.63 (47.14)
  3 Zona, Zach SB7   19 CAN                    NT    1:44.49 q      
                 47.44      1:44.49 (57.05)
  4 Dokaev, Islam S  19 BEL               2:00.73    1:52.65 q      
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB8
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Yamada, Takuro   27 JAPAN             1:18.76    1:19.91 q      
                 37.67      1:19.91 (42.24)
  2 Watry, Thomas W  15 SCSC-MN           1:40.56    1:38.37 q      
                 46.85      1:38.37 (51.52)
  3 Bharat, Kumar S  19 IND               1:40.70    1:39.54 q      
                 46.90      1:39.54 (52.64)
  4 Sanchez Barajas  21 MEXIC                  NT    1:45.66 q      
                 49.87      1:45.66 (55.79)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB9
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Qu, Shicheng SB  27 CHINA                  NT    1:14.18 q      
                 35.69      1:14.18 (38.49)
  2 Leroux, James S  20 CAN               1:09.46    1:15.39 q      
                 34.28      1:15.39 (41.11)
  3 Mocsari, Bence   18 HUN                    NT    1:25.96 q      
                 40.16      1:25.96 (45.80)
  4 Xiang, Huaxing   24 CHINA                  NT    1:26.45 q      
                 41.42      1:26.45 (45.03)
  5 Zavala Manuel,   16 MEXIC                  NT    1:55.67 q      
                 53.38    1:55.67 (1:02.29)
  6 Lusiau, Kylian   17 BEL                    NT    2:08.63 q      
               1:01.38    2:08.63 (1:07.25)
 -- Ogiwara, Kotaro  15 JAPAN                  NT         DQ        
                 40.88           DQ (47.86)
 -- Luo, Qingquan S  19 CHINA                  NT         DQ        
                 50.17           DQ (55.14)
 -- Elliot, Alec SB  21 CAN               1:13.36         DQ        
                 39.40           DQ (43.03)
 -- Aguillon Fuente  15 MEXIC                  NT         NS        
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB11
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Drake, Tharon A  25 USAR-CO           1:10.85    1:14.27 q      
                 35.11      1:14.27 (39.16)
 -- Minor, Ross A S  19 USAR-CO           1:45.00         DQ        
                 45.49           DQ (52.04)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB12
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Benicio, Joao V  17 MONTE             1:22.44    1:28.14 q      
                 42.35      1:28.14 (45.79)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB14
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Kako, Toshiya S  22 JAPAN             1:10.16    1:12.90 q      
                 34.38      1:12.90 (38.52)
  2 Michie, Gordie   24 CAN               1:11.78    1:13.40 q      
                 34.23      1:13.40 (39.17)
  3 Sakakura, Koki   20 JAPAN             1:20.98    1:17.06 q      
                 36.12      1:17.06 (40.94)
  4 Tsugawa, Takuya  25 JAPAN             1:17.02    1:17.81 q      
                 35.66      1:17.81 (42.15)
  5 Deguchi, Eigo S  21 JAPAN                  NT    1:18.10 q      
                 36.12      1:18.10 (41.98)
  6 Sapp, Lawrence   16 NCAP              1:20.28    1:21.01 q      
                 37.11      1:21.01 (43.90)
  7 Austin, Tyler J  16 BBA-MI            1:25.08    1:22.72 q      
                 38.31      1:22.72 (44.41)
  8 Basini, Jacob T  19 AWL-FL            1:23.89    1:22.94 q      
                 37.43      1:22.94 (45.51)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Pierce, Jonatha  24 LAPS-CA           1:25.33    1:26.13        
                 40.15      1:26.13 (45.98)
 10 Canney, Jesse S  21 CAN               1:28.83    1:28.21        
                 40.78      1:28.21 (47.43)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Greve, Jesse A   28 AWL-FL            1:34.65    1:35.56        
                 44.85      1:35.56 (50.71)
 12 Ko, Junho SB14   15 KOR                    NT    1:46.74        
                 49.35      1:46.74 (57.39)
 13 Douglas Jr., Op  20 AWL-FL            1:51.27    1:54.62        
                 53.09    1:54.62 (1:01.53)
 14 Bangalore, Mahe  19 IND                    NT    2:09.51        
                 57.99    2:09.51 (1:11.52)
 -- Lim, Hyeoksu SB  16 KOR               1:31.13   X1:31.63        
                 42.50      1:31.63 (49.13)
 -- Schweigl, Nicho  19 CAN               1:49.36         DQ        
               1:01.53         DQ (1:04.99)