IUPUI Natatorium - Site License                 4/19/2018 - 1:09 PM
Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/20
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB4
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Zhang, Li SB4    19 CHINA             1:58.13    2:07.93 q      
                 58.53    2:07.93 (1:09.40)
  2 Yao, Cuan SB4    20 CHINA             2:05.00    2:12.47 q      
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB5
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Trejo Delgadill  23 MEXIC             2:08.14    2:15.27 q      
               1:04.65    2:15.27 (1:10.62)
  2 Dennison, Laura  33 CRM-MA            2:38.30    2:43.45 q      
               1:15.13    2:43.45 (1:28.32)
 -- Xu, Xihan SB5    18 CHINA                  NT         DQ        
               1:18.80         DQ (1:29.83)
 -- Tewfick, Ayaall  17 EGY                    NT         DQ        
               1:22.09         DQ (1:25.46)
 -- Illes, Fanni SB  25 HUN               2:03.72         NS        
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB6
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Simmonds, Elean  23 BOLDS             1:39.46    1:46.50 q      
                 51.18      1:46.50 (55.32)
  2 Gaffney, Julia   17 HAK-AR            1:45.72    1:48.07 q      
                 49.65      1:48.07 (58.42)
  3 Lettenberger, A  17 BRRY-IL           1:46.33    1:48.76 q      
                 51.82      1:48.76 (56.94)
  4 Turner, Nicole   15 IRL               1:46.09    1:51.87 q      
                 52.74      1:51.87 (59.13)
  5 Li, Linyan SB6   16 CHINA             2:53.53    2:00.79 q      
                 57.24    2:00.79 (1:03.55)
  6 Hedger, Elizabe  13 CPSC-IN           2:54.44    2:15.35 q      
               1:03.43    2:15.35 (1:11.92)
  7 Gase, Abigail C  15 BGSC-OH           2:37.01    2:23.47 q      
               1:05.40    2:23.47 (1:18.07)
  8 Lopez Gomez, Va  18 MEXIC                  NT    2:39.05 q      
               1:16.21    2:39.05 (1:22.84)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Coan, Mckenzie   21 LOYO-MD           2:14.82    2:39.46        
               1:15.53    2:39.46 (1:23.93)
 10 Sheward, Amanda  15 UMLY-MA           2:31.99    2:40.26        
               1:16.94    2:40.26 (1:23.32)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Zhang, Ying SB6  27 CHINA                  NT    2:40.63        
               1:14.67    2:40.63 (1:25.96)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB7
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Long, Jessica T  26 NBAC-MD           1:34.51    1:36.88 q      
                 45.62      1:36.88 (51.26)
  2 Routliffe, Tess  19 CAN               1:35.09    1:44.34 q      
                 48.65      1:44.34 (55.69)
  3 Somellera Mandu  19 MEXIC             1:40.49    1:45.65 q      
                 50.60      1:45.65 (55.05)
  4 Shepherd, Haven  15 BZRK-AR           1:46.03    1:48.87 q      
                 51.26      1:48.87 (57.61)
  5 Arne, Abigail M  15 NOVA-CA           2:13.19    2:12.07 q      
               1:02.78    2:12.07 (1:09.29)
  6 Gonzalez Chanes  16 MEXIC             2:04.65    2:20.50 q      
               1:07.55    2:20.50 (1:12.95)
  7 Huang, Yajing S  21 CHINA                  NT    2:44.00 q      
               1:18.31    2:44.00 (1:25.69)
 -- Jordan, Cortney  26 UNAT-22                NT         DQ        
               1:00.11         DQ (1:05.60)
 -- Marks, Elizabet  27 USAR-CO           1:37.65         NS        
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB8
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Keane, Ellen SB  23 IRL               1:22.20    1:23.92 q      
                 39.22      1:23.92 (44.70)
  2 Roxon, Katarina  25 CAN               1:19.44    1:31.58 q      
                 43.48      1:31.58 (48.10)
  3 Chen, Yawen SB8  21 CHINA                  NT    1:33.32 q      
                 45.84      1:33.32 (47.48)
  4 White, MeiMei Z  14 HA-22             1:35.17    1:36.22 q      
                 44.91      1:36.22 (51.31)
  5 Konkoly, Michel  26 T2-FL             2:01.05    1:50.52 q      
                 52.17      1:50.52 (58.35)
  6 Prochaska, Cali  15 TRAC-IN           1:44.81    1:50.66 q      
                 51.92      1:50.66 (58.74)
  7 Gonzalez Guemez  14 MEXIC             1:51.04    1:52.80 q      
                 54.75      1:52.80 (58.05)
  8 Schasfoort, Nel  15 UNAT-22           2:14.79    2:17.25 q      
               1:05.12    2:17.25 (1:12.13)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB9
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Tubbs, Samantha  19 USAR-CO           1:25.61    1:25.90 q      
                 41.35      1:25.90 (44.55)
  2 Schmit, Summer   14 SCSC-MN           1:30.92    1:30.83 q      
                 43.32      1:30.83 (47.51)
  3 Pap, Bianka SB9  18 HUN               1:31.93    1:32.29 q      
                 44.28      1:32.29 (48.01)
  4 Carrillo Osorio  18 MEXIC             1:38.01    1:33.97 q      
                 44.97      1:33.97 (49.00)
  5 Garcia, Maria B  22 ECU               1:36.61    1:39.10 q      
                 46.11      1:39.10 (52.99)
  6 Morley, Elise L  17 BSCS-NE           1:46.12    1:44.22 q      
  7 Villalobos Varg  19 MEXIC             1:46.03    1:51.16 q      
                 53.29      1:51.16 (57.87)
  8 Cruz Caceres, M  18 MEXIC                  NT    1:59.38 q      
 -----------------------------------------------------------------
  9 Wang, Jiexin SB  16 CHINA                  NT    2:00.15        
                 56.06    2:00.15 (1:04.09)
 10 Palyo, Amanda S  16 LIFE-CO           1:58.16    2:02.37        
                 58.30    2:02.37 (1:04.07)
 -----------------------------------------------------------------
 -- Knott, Keegan S  12 PX3-IL            2:00.90         DQ        
                 58.47         DQ (1:02.05)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB11
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Hermes, McClain  17 DYNA-GA           1:40.65    1:45.26 q      
                 49.23      1:45.26 (56.03)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB13
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Young, Colleen   19 AT-UN             1:17.02    1:18.13 q      
                 37.17      1:18.13 (40.96)
  2 Ruether, Martha  23 UNAT-22           1:24.33    1:24.50 q      
                 38.46      1:24.50 (46.04)
  3 Pergolini, Gia   14 GOLS-GA           1:37.46    1:37.41 q      
                 44.21      1:37.41 (53.20)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class SB14
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Marina, Angela   18 CAN               1:31.05    1:30.92 q      
                 43.27      1:30.92 (47.65)
  2 Cichocki, Lesli  29 WEST-IL           1:30.62    1:32.42 q      
                 43.52      1:32.42 (48.90)
  3 Scott, Harper C  17 STNG-GA           1:55.33    2:01.80 q      
                 57.05    2:01.80 (1:04.75)
  4 Hegyi, Riley M   17 CPSC-IN           2:04.33    2:08.75 q      
                 58.63    2:08.75 (1:10.12)
  5 Henault, Miori   23 CAN               1:52.88    2:10.62 q      
               1:01.83    2:10.62 (1:08.79)
 -- Greening, Mila   18 CAT-FL                 NT         DQ