IUPUI Natatorium - Site License                        4/20/2018 - 6:12 PM
  Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/2018   
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S1
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Villela Vizcaya  31 MEXIC             3:30.24         X         
               1:39.38    3:30.24 (1:50.86)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S2
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Talai, Aliaksei  35 BLR               3:43.23    3:47.34        
               1:48.26    3:47.34 (1:59.08)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S6
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Yang, Hong S6    18 CHINA             1:22.93    1:22.97        
                 40.23      1:22.97 (42.74)
  2 Machak, Stephen  18 LOYO-MD           1:40.12    1:39.38        
                 48.30      1:39.38 (51.08)
 -- Gutierrez Bermu  17 MEXIC             1:44.04         DQ        
 -- Gutierrez Bermu  16 MEXIC             1:43.84         DQ        
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Ray, Morgan E S  15 BSS-FL            1:39.95         X         
                 49.04      1:39.95 (50.91)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S7
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Cripe, Caleb R   18 NASA-IN           1:21.43    1:21.43        
                 39.25      1:21.43 (42.18)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S8
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Griswold, Rober  21 FPU-22            1:06.03    1:04.68        
                 31.90      1:04.68 (32.78)
  2 Peppersack, Jos  19 UMW-22            1:13.98    1:13.65        
                 35.70      1:13.65 (37.95)
  3 Zona, Zach S8    19 CAN               1:19.58    1:17.33        
                 38.03      1:17.33 (39.30)
  4 Zarate Mayen, A  18 MEXIC             1:26.22    1:24.82        
                 42.56      1:24.82 (42.26)
  5 Boufekane, Hich  19 CAN               1:27.59    1:25.26        
                 39.82      1:25.26 (45.44)
  6 McCasland, Cody  16 LAC-NT            1:27.12    1:26.33        
                 42.32      1:26.33 (44.01)
  7 Dokaev, Islam S  19 BEL               1:30.04    1:29.57        
                 42.92      1:29.57 (46.65)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S9
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Luo, Qingquan S  19 CHINA             1:15.60    1:13.25        
                 35.66      1:13.25 (37.59)
  2 Lusiau, Kylian   17 BEL               1:27.05    1:25.49        
                 42.16      1:25.49 (43.33)
 -- Tandazo, Erick   15 ECU               1:20.93         DQ        
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S10
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Adcock, Nichola  24 NBAC-MD           1:12.48    1:12.18        
                 35.29      1:12.18 (36.89)
  2 Aguillon Fuente  15 MEXIC             1:19.76    1:19.84        
                 39.53      1:19.84 (40.31)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Perez Jimenez,   15 MEXIC             1:16.00         X         
                 36.99      1:16.00 (39.01)
 -- Qu, Shicheng S1  27 CHINA             1:22.86         X         
                 40.72      1:22.86 (42.14)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S12
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 -- Dupree, Tucker   28 NTSC-IL               DQ                    
                 34.98           DQ (38.96)
 
 Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke Multi-Class S14
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Tsugawa, Takuya  25 JAPAN             1:05.61    1:05.45        
                 31.60      1:05.45 (33.85)
  2 Michie, Gordie   24 CAN               1:06.93    1:06.18        
                 31.12      1:06.18 (35.06)
  3 Deguchi, Eigo S  21 JAPAN             1:08.53    1:07.08        
                 31.56      1:07.08 (35.52)
  4 Ko, Junho S14    15 KOR               1:14.55    1:09.69        
                 33.95      1:09.69 (35.74)
  5 Moss, Garner G   25 USAR-CO           1:11.51    1:10.08        
                 33.81      1:10.08 (36.27)
  6 Canney, Jesse S  21 CAN               1:13.18    1:12.38        
                 34.96      1:12.38 (37.42)
  7 Pierce, Jonatha  24 LAPS-CA           1:15.13    1:14.48        
                 36.18      1:14.48 (38.30)
  8 Greve, Jesse A   28 AWL-FL            1:16.42    1:15.63        
                 36.49      1:15.63 (39.14)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Austin, Tyler J  16 BBA-MI            1:23.51                   
                 39.96      1:23.51 (43.55)
 10 Douglas Jr., Op  20 AWL-FL            1:32.60                   
 -- Lim, Hyeoksu S1  16 KOR               1:06.94         X         
                 32.61      1:06.94 (34.33)